Časté dotazy

Jaké jsou následky nedostatku kolagenu?

 • rychlejší stárnutí kůže
 • ztráta pevnosti a pružnosti kůže
 • tuhost kloubů, bolest páteře
 • lámavost a matnost vlasů
 • suchost a podráždění kůže
 • vznik hlubokých vrásek
 • vznik celulitidy
 • barevné změny kůže
 • strie

 
 

Co je kolagen?

 • Kolagen je nejdůležitějším lidským proteinem a hlavní součástí pojivové tkáně – tvoří 30 % všech proteinů přítomných v organismu.
 • Účastní se životních funkcí téměř všech systémů, orgánů a tkání.
 • Je odpovědný za udržování správné úrovně hydratace kůže a obnovu jejích buněk.
 • Kolagenová vlákna jsou základními stavebními kameny mj. kůže, šlach, kostí, kloubů, rohovky. 
 • Kolagen obsahuje výjimečné složení s ohledem na obsah glycinu, prolinu a lysinu.
 • S narůstajícím věkem tvorba kolagenu v kůži zpomaluje.
 • Po 25. roce života začíná množství kolagenu v lidském organismu klesat, každý rok o 1 %.
Více o kolagenu
Mohou Collibre užívat také těhotné ženy?

Logickou otázkou, se kterou se často setkáváme, je, zda je Collibre vhodný také pro těhotné ženy.  Ačkoliv se jedná o velmi šetrný prostředek, nemůžeme, bohužel, na tuto otázku odpovědět kladně. Omezuje nás totiž právní aspekt, který nám přikazuje uvádět na obalu potravinového doplňku informaci, že není vhodný pro děti a těhotné ženy.

Collibre naopak výslovně doporučujeme užívat po porodu. Tělo totiž v takové situaci potřebuje dodatečnou výživu, aby se dokázala zregenerovat. Kolagen Collibre Vám pomůže dostat se zpět velmi rychle do kondice. Collibre je neocenitelný pro zdravé vlasy, nehty a pokožku. S Collibre se tak budete cítit opět skvěle už velmi brzo po porodu.

Collibre během kojení? Pro sebe a miminko nemůžete udělat lépe

Asi netřeba zdůrazňovat, že těhotenstvím porod i mateřství přináší Vašemu tělu obrovskou zátěž. Zázrak přivedení nového života na svět si zkrátka vybírá svou daň. Ženské tělo dostává pořádně zabrat i po porodu. Tvorba mateřského mléka je totiž velmi náročná na živiny. Proto je potřeba hledat prostředky, které Vám co nejrychleji pomohou k tomu, abyste se opět cítila skvěle.

Vaše tělo po porodu ví, že vychovat zdravého potomka je ten nejdůležitější úkol. Proto při tvorbě mateřského mléka někdy neváhá sáhnout do vlastních zásob. Cenné živiny je poté potřeba opět doplnit. Mnoho čerstvých maminek jistě potvrdí, že při kojení zpozorovaly kruhy pod očima, častější padání vlasů nebo lámající se nehty. Tyto signály znamenají jediné. Tělu chybí životně důležité živiny – zejména kolagen.

Existují různé formy, jak tuto životně důležitou látku do těla doplnit. Jen jeden je však zdaleka nejjednodušší. Řeč je drinku Collibre. Pouze jeden drink denně totiž stačí k doplnění potřebné dávky kolagenu. Přísun kolagenu totiž zajistí doplnění chybějícího proteinu a drahocenné energie. Vaše tělo pak může to nejlepší předat skrze mateřské mléko i Vašemu miminku.

Jak Collibre skladovat a jakou má trvanlivost?

Kolagenový nápoj Collibre je proteinový produkt vyráběný inovativní patentovanou recepturou z přírodních ingrediencí bez použití konzervačních látek. Chlazený vám možná bude chutnat lépe. Je však možné skladovat jej za běžných pokojových teplot. Skladování v chladu nemá vliv na dobu trvanlivosti, která je 1,5 roku (18 měsíců).

Jak je to s absorbováním přírodního kolagenu do těla?

Mluvíme-li o běžném, nehydrolyzovaném kolagenu, který je například součástí plniva levných masných výrobků, tělo jej absorbuje velice špatně kvůli nedostatku enzymu zvaném kolagenáza. Běžný kolagen je totiž kvůli nedostatku enzymu zvaného kolagenáza špatně tráví a vstřebává. Schopnost těla vstřebat přírodní kolagen v této podobě je jen částečná, pouze 2 až 4 %.

Více o kolagenu
Jak poznat kvalitní kolagen? A co je hydrolyzovaný kolagen?

Při výběru kolagenu věnujte pozornost jeho původu a tomu, zda se jedná o hydrolyzovaný kolagen. Pouze hydrolyzovaný kolagen je totiž tělo schopno absorbovat v tenkém střevě. Hydrolýza způsobí, že je kolagen rozštěpen na malé části proteinového řetězce tak, aby se snadno a rychle absorboval do těla. Pokud jsou částice příliš velké, tělo je vyloučí dříve, než je stačí absorbovat.

Nejkvalitnější neboli nejjemnější hydrolýza je Da 2000 (dva tisíce daltonů). Čím jemnější je hydrolýza, tím menší je velikost částic. Daltony jsou jednotkou molekulové hmotnosti molekuly. Znamená to, že kolagen s hydrolýzou 3500 Da je větší a tedy méně vstřebatelný než 2000 Da.

Náš švýcarský kolagen Collibre je hydrolyzován na 2000 Da, což pomáhá absorbovat až 95 % kolagenu. Zpracováváme jej na základě vlastní patentované technologie zpracování. Vyrábíme jej ve špičkové kvalitě v aseptické výrobní lince v Rakousku.

Více o kolagenu
Jak se hydrolyzovaný kolagen do těla vstřebává?

Kolagen Collibre je díky naší vlastní patentované technologii hydrolyzován na velmi krátké bioaktivní peptidy. Tyto biopeptidy jsou dále velmi účinně hydrolyzovány na aminokyseliny v žaludku a tenkém střevě pomocí řady enzymů obecně známých jako peptidázy.

Díky nízké molekulové hmotnosti kolagenu Collibre se v trávicím traktu uvolňují aminokyseliny (jako je prolin, hydroxyprolin, lysin a hydroxylysin). Těch je v hydrolyzovaném kolagenu až 20x více oproti jiným proteinům. Přes tenké střevní plaky je pak absorbován a přenesen až do krevního řečiště.

Více o kolagenu
Je rybí kolagen lepší než hovězí nebo vepřový?

Není podstatné, zda jsou zdrojem kolagenu ryby, vepři nebo hovězí dobytek. Nejdůležitější je hydrolýza kolagenu. To znamená, na jak malé „kousky“ je proteinový řetězec rozložen tak, aby byl kolagen v organismu snadno a rychle vstřebatelný. Pokud jsou částice příliš velké, organismus je vyloučí dříve, než stihne kolagen vstřebat. Collibre je hydrolyzovaný kolagen, který dosahuje až 95 % vstřebatelnosti do organismu.

Více o kolagenu
Co dokázaly lékařské studie? Cenné aminokyseliny z hovězího, vepřového a rybího kolagenu mají příznivý dopad na vitalitu

Hydrolyzát kolagenu získaný z přírodního zvířecího nebo rybího kolagenu obsahuje 8 z 9 cenných exogenních aminokyselin, které lidské tělo samo neprodukuje. Tento jev hydrolyzátu kolagenu dokumentují lékařské výzkumy prováděné po více než 20 let. Tyto cenné látky prokazatelně významně přispívají ke zlepšení kvality kloubů u lidí trpících tzv. suchými klouby, a to obnovením chrupavky a synoviální tekutiny.

V těchto studiích bylo také prokázáno, že snadný přístup těla k exogenním aminokyselinám získaným z hydrolyzátu kolagenu významně přispěl k rekonstrukci elastinu, který je odpovědný za pevnost a samet pokožky. Významně tak odstraňuje přítomné vrásky.

Jiné lékařské studie prokázaly snížení osteoporózy u lidí trpících nedostatkem kostního vápníku.

Jiné klinické studie ukazují rychlejší růst kostí u lidí po zlomeninách, rychlejší rekonstrukci a regeneraci šlach u fyzicky aktivních lidí a sportovců.

Kolagen jako hydrolyzát se používá ve stomatologii a rekonstrukci kůže s popáleninami.

Ministerstvo USA odpovědné za bezpečnost potravin a příslušná směrnice EU jasně stanovily, že kolagenové hydrolyzáty jsou mimořádně užitečné a bezpečné výrobky schválené pro lidskou spotřebu.

Prozkoumat lékařské studie
Kdy tělo ztrácí svou schopnost produkovat kolagen?

Po překročení věku 25 let postupně ztrácíme schopnost produkovat kolagen, což je druh pojiva našich vnitřních orgánů a stavební blok pohybového aparátu a kůže.

Doplněním vhodným hydrolyzátem kolagenu můžeme zpomalit stárnutí našeho těla a předcházet některým obtížným onemocněním.

Více o kolagenu
Jaký je rozdíl mezi Collibre Active, Beauty a Vital?

Každý z produktů Collobre má jiné doplňkové složení vitamínů, které pomáhá dosahovat nejlepších výsledků tohoto doplňku stravy podle individuálních potřeb jeho uživatelů. Nejdůležitější složku tvoří v každé produktové řadě kolagen, který je obsažen vždy v množství 10 g, což je zároveň doporučená denní dávka kolagenu.

Collibre® Active

Collibre® Beauty

Collibre® Vital

Více o produktech Collibre
Když ukončím 30denní kůru, kdy je dobré ji zopakovat?

Je jen na vás, jak často kolagen budete užívat. Po dosažení 25 let věku postupně ztrácíme schopnost kolagen produkovat. Kolik a jak často jej chcete tělu dodávat, musíme rozhodnout sami. Aby byly účinky užívání tohoto přípravku co nejlepší a rozdíl byl viditelný, doporučujeme na základě lékařských výstupů užívat kolagen po delší dobu.

Kolagenový nápoj Collibre obsahuje největší dávku kolagenu v jedné porci na trhu. Díky tomu dodáte tělu doporučenou denní dávku kolagenu rychle a snadno. Díky praktickému balení si jej můžete vzít s sebou na cesty, do kabelky nebo tašky. Není nutné nic odměřovat, vážit, míchat nebo mixovat. Jeho užívání je praktické a snadné.

Prohlédnout produkty

Nakupujte chytře

Zanechte nám na sebe kontakt a my vás budeme informovat, co je u nás zrovna v akci.
Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.